Případová studie: Otis

03.01.2024, Pavel Hess

Automatizace a systematizace procesů při správě jednotek v terénu

Výtahem jezdíme denně, a tak jsme si říkali, že by nás bavilo s Otisem spolupracovat na projektu. A pak se nám splnil sen.

Pavel Hess CO-FOUNDER, CEO NITTIN

2 miliony jednotek zahrnuje servisní portfolio globální značky Otis.

Otis je jednička v oblasti výroby, instalace a servisu výtahů a eskalátorů. Značku založil v roce 1853 Elisha Otis poté, co vynalezl bezpečnostní výtahovou brzdu a položil tak základy moderních měst, změnil způsob života a práce a přinesl revoluci do architektury. V České republice mají v portfoliu více než 20 000 jednotek, které spravují.

Výzva.

Vytvoření systému sběru dat při servisu jednotek ve výtahových šachtách a jejich další využití při detekci potenciálních problémů.

Řešení.

Vytvořili jsme mobilní webovou aplikaci (PWA) pro sběr a správu technických údajů o jednotkách (výtazích). Mimo standardní přístup podporuje aplikace i provoz v offline módu. Tato funkcionalita byla klíčová, protože techničtí pracovníci vstupují na kontrolu výtahu do šachty, kde není GSM signál. Aplikace funguje tak, že po opětovném obnovení internetového připojení se data sesbíraná offline automaticky synchronizují. Administrátorům nástroje jsme dodali možnost dynamicky sestavovat reporty a prohlížet evidovaná data.

Použité technologie

  • HTML5
  • CSS3 / SASS
  • Nuxt
  • .NET Core
  • PWA

Použité nástroje

  • Visual Studio
  • Rider
  • CI/CD

Klíčové funkcionality

Progressive web app

Online a offline mód

Funguje na různých zařízeních

Bez přehánění jsou naši výtaháři z nové aplikace nadšení, protože jim pomohla vyřešit hned několik starostí. Rozmanitost v zapisování reportu z opravy navíc neumožňovala efektivní systematickou práci s daty, a ta je pro nás při správě 20 tisíc jednotek po celé ČR klíčová. Nové řešení nám také otevírá dveře k vytváření custom obchodních nabídek opřených o data.

Michal Straškraba ŘEDITEL SERVISU OBLASTI PRAHA OTIS

Hledáte partnera pro svůj projekt nebo máte nějakou otázku?

Napište nám, rádi se s vámi potkáme nebo vám zavoláme.

Kontaktní údaje

+420 777 725 675
obchod@nittin.cz
NITTIN s.r.o.
Branická 26/43
147 00 Praha 4
IČO: 06947743
DIČ: CZ06947743

Nastavení cookies

Tato stránka používá cookies.